Artropant

Крем Artropant - сензационален производ на зглобовите!

err_cena przed_24
err_cena po_24
Купи сега

Artropant придонесува за брзо и комплетно излекување на заболените ткива и клетки безболно уништување и отстранување на оштетените клетки од телото.

  • Кремот не само маски непријатните симптоми на болести на мускулно-скелетни систем: лечи, ја враќа старата зглобови и 'рбет флексибилност и мобилност, го забавува процесот на стареење.
  • Artropant работи добро со нормално, круг примена на чиста кожа. Пожелно е да се земе топла бања или туш пред триење релаксирачки крем
  • Во текот на третманот на артритис, артроза и други сериозни заболувања е околу 30 дена
  • купи сега

Направени со уникатен рогови Марал олеснувања болки во зглобовите и оток


Artropant За брзо да се постигне терапевтски ефект, маст треба да се применуваат најмалку 3 пати на ден, а пред вечер, се препорачува да се фаќа за топла бања

Се состои од вредни клетки maralui рогови Алтај, кои содржат хондроитин и глукозамин. А исто така и екстракти од 17 лековити растенија, 6 природни масла и витамин комплекс.

  • Хондроитин - ја стимулира синтезата на хијалуронска киселина, подобрување на ткиво структура
  • Глукозаминот е една компонента на хондроитин компонента на синовијалната течност (супстанца која "подмачкува" на зглобовите за најдобра изведба).
  • рогови - содржи комплекс од витамини, есенцијални минерали неопходни за правилно функционирање на мускулно-скелетни
  • Рогови Марал намалува воспалението, го намалува болката во погодените заеднички или прешлен конекција олеснува и ја ублажува ткиво без проблеми, проблемот на влијание на внатре.

Artropant

Крем Artropant - сензационален производ на зглобовите!

err_cena przed_24
err_cena po_24
Купи сега